ADRIENA BARTOŠOVÁ & PAVOL BEREZA

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
ADRIENA BARTOŠOVÁ & PAVOL BEREZA Siedma struna

KONCERT O RADOSTI A SMÚTKU

Speváčka, klaviristka a skladateľka Adriena Bartošová spolu s vynikajúcim gitaristom Pavlom Berezom ponúkli návštevníkom Siedmej struny výber zo svojich obľúbených džezových evergreenov, ako Nature Boy, Bewitched, Bothered, and Bewildered,  Dindi, ale predovšetkým vlastných skladieb. Niektoré z nich mali v tento večer dokonca premiéru, ako napríklad skladby Adrieny Bartošovej Smútok, O radosti – podľa ktorých vznikol i názov koncertu a ďalšie zase premiérovo odzneli v spoločnej interpretácii umelcov.

Ponuku dvoch hudobných častí koncertu obohatila básnická tvorba manžela Adrieny Bartošovej, herca a moderátora Štefana Bučka, ktorý predniesol svoju báseň Dcérke z jeho básnickej zbierky Tušené ostáva. Prednes týchto veršov umocnila aj skutočnosť, že jeho dcéra, takisto speváčka a klaviristka Andrea Bučková sedela v hľadisku. Nasledovala báseň O čkaní, hravo a humorne pracujúca s autorovým priezviskom.

V druhej časti prijala od Adrieny Bartošovej spontánne pozvanie na pódium aj herečka Jana Hubinská. Spoločne zaspievali rozpracovanú skladbu, ktorú v budúcnosti interpretovať ako duet. Jej autorka Adriena Bartošová nám o nej prezradila jej pôvod: „Je to moja pesnička, stará skoro už 40 rokov!!! Zložila som ju asi rok po tom, čo som videla film Cigáni idú do neba.... (nepodobá sa na žiadnu z tých piesní, ale jej charakter sa približuje k cigánskym piesňam...). Zahrala som ju Janke, ju ten duet uchvátil a pozvala Berkyho Mrenicu, ktorý ju aj zaranžuje. Našiel nám textára, ktorý nám napísal, respektíve poslal už asi napísanú smutnú pieseň o láske Džala pale a jeho text sa nám nejako podarilo natiahnuť do mojej melódie... Spolupráca sa však zatiaľ na čas prerušila, Janko mal veľa rozrobených aktivít a k tomu problémy so srdcom, tak sme už aj stihli zabudnúť text... (smiech) Raz sme ju už spievali na Jankinej talkshow, ale tiež skôr neoficiálne. Nikdy sme necítili, že je už hotová. Verím, že raz ju dáme u vás ako oficiálnu premiéru, aj s nejakým ďalším hudobníkom.“

Už sa nevieme dočkať! Veríme, že si to spolu s nami nenecháte ujsť!

Pavol Bereza and Adriena Bartosova
Adriena Bartosova
Pavol Bereza
Pavol Bereza
Stefan Bucko
Stefan Bucko
Pavol Bereza and Adriena Bartosova
Koncert o radosti a smutku
Jana Hubinska Adriena Bartosova
Pavol Bereza Jana Hubinska Adriena Bartosova
Pavol Bereza and Adriena Bartosova
Adriena Bartosova Pavol Bereza

Čítať 988 krát

Navštívte nás

Rajská 7
811 08 Bratislava

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0)908 626 617
+421 (0)902 245 430

Otváracie hodiny

Pon – Štv 15.00  – 23.00
Pia - 15.00 - 24.00
Sob - 15.00 - 24.00
Ned - Zatvorené

© 2021 7s, s.r.o.