AKO CHUTÍ HUDBA – KONCERT RUSKÝCH, ARMÉNSKYCH, ŽIDOVSKÝCH A INÝCH PIESNÍ Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
AKO CHUTÍ HUDBA – KONCERT RUSKÝCH, ARMÉNSKYCH, ŽIDOVSKÝCH A INÝCH PIESNÍ Siedma struna

Jedinečná atmosféra spojenia hudby rôznych národov a štýlov.

Tohtoročný kultúrny kalendár Siedma struna odštartovala 9. januára unikátnym koncertom ruských, arménskych, židovských a ďalších žánrovo rozdielnych piesní v podaní dvoch profesionálnych hudobníčok Karin Sarkisjan z Arménska a Iriny Školníkovej z Ruska.

KARIN SARKISJAN

Rodáčka z arménskeho Jerevanu predstavuje unikát na slovenskej hudobnej scéne svojou brilantnou kombináciou klavírnej hry a jedinečného vokálneho prejavu. Okrem toho sa Karin s obľubou venuje aranžovaniu ľudových piesní pre rôzne nástrojové obsadenia, ako aj zborových skladieb (o.i. Ave Maria, ktorú v premiére uviedol Slovenský filharmonický zbor). Karine je vyhľadávanou umelkyňou pre iné hudobné zoskupenia a tak hosťuje na koncertoch skupín Balkanansambel, Bashavel, Preßburger Klezmer Band (na ktorého CD Tsvantsik Yorn sa predstavila), Shum Davar, Pacora trio a Kaschauer klezmer Band. Venuje sa taktiež aj scénickej hudbe (spolupráca so Slovenským národným divadlom, s Martinským komorným divadlom a iné). Karin sa predstavila ako jedna z hviezd veľkých klezmerových festivalov Ľvove a Petrohrade, kde jej interpretáciu jidiš piesní vysoko ocenili aj také legendy ako Lorin Sklamberg a Michael Alpert. Karin tak právom prináleží miesto medzi top interpretmi slovenskej world music.

IRINA ŠKOLNÍKOVÁ

Speváčka, klaviristka, dirigentka, skladateľka, umelecká vedúca viacerých hudobných telies a moderátorka hudobných programov pochádza z Ruska, kde vyštudovala hru na klavíri (Hudobné konzervatórium, Orenburg) a dirigovanie (VŠMU, Petrohrad). Čoskoro uvedie na svet CD Originál so skladbami pre mládež. Aktívne koncertuje, zúčastňuje sa rôznych hudobných festivalov a projektov. Je držiteľkou viacerých ocenení v umeleckej oblasti a v oblasti hudobnej pedagogiky. V jej repertoári sú klavírne skladby a piesne rôznych žánrov – ľudové, klasické, estrádne.

Ako chuti hudba
Ako chuti hudba
Ako chuti hudba
Ako chuti hudba
Ako chuti hudba
Ako chuti hudba
Ako chuti hudba
Ako chuti hudba

Čítať 801 krát

Navštívte nás

Rajská 7
811 08 Bratislava

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0)908 626 617
+421 (0)902 245 430

Otváracie hodiny

Pon – Štv 15.00  – 23.00
Pia - 15.00 - 24.00
Sob - 15.00 - 24.00
Ned - Zatvorené

© 2021 7s, s.r.o.