The Lairs – koncertovai u nás Pelíšky

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
The Lairs – koncertovai u nás Pelíšky Siedma struna

Siedma struna privítala vo svojom peliešku kapelu Pelíšky – THE LAIRS

V piatok a sobotu 22. a 23. februára v Siedmej strune vystúpilo bystricko-zvolenské trio The Lairs – klavír (Ľubica Dzúriková), gitara (Tomáš Dzúrik) a priečna flauta (Ema Kazimírová) návštevníkom zahralo jazzovo-bluesové aranžmány známych songov cez jazz (Summertime), bossa nova (Girl from Ipanema), hity Divadla Semafor (Pramínek vlasů, Honky Tonky blues), najväčšie hity Beatles po súčasné piesne od Stinga, Bastille či Coldplay. Nechýbala ani sekcia filmovej hudby – odznela napríklad nadčasová skladba z filmu Amélie z Montmartru, či seriálu Hercule Poirot.

Väčšina skladieb odznela v inštrumentálnom podaní, iné zaspieval najveselší element kapely,  inak hobojistka, flautistka a vôbec skvelá dychárka (hrá do čoho dýchne!) Ľubka Dzúriková.

Koncert doplnila trojica muzikantov aj zážitkom pre oči. Tri tematicky ladené kolá doplnili štýlovými kostýmami, ktoré umocnili atmosféru piesní a umožnili poslucháčom a divákom v jednom preniesť sa do období 60. rokov, ale i súčasnosti. Keďže ich repertoár je akýmsi „medley“ – alebo ako tomu sami Pelíšky hovoria „ od veľkého tresku až po zajtrajšok“ odrážali to aj ich outfity – swingové šaty s dobovými čelenkami a následne súčasné odevy – dlhé farebné sukne, saká, klobúky, zlaté tenisky... A, samozrejme, na nich nechýbali odznaky s logom Siedmej struny!

Počas oboch večerov so sebou kapela priniesla na pódium aj hudobných hostí. Ľubka totiž pôsobí aj ako pedagogička na základnej umeleckej škole v Bratislave a v piatok i sobotu odohrali najšikovnejší z jej žiakov spolu s The Lairs niekoľko piesní. Malí veľkí hudobníci to zvládli ako praví profíci, čo ocenilo aj prítomné publikum.

A keďže sú členovia kapely, ako už z jej názvu vyplýva, obrovským fanúšikom geniálneho českého filmu Pelíšky, nechýbali medzi piesňami ani známe hlášky z filmu, ktoré pobavili divákov. Okrem toho v priebehu večera spontánne vznikli aj ich parafrázy, ako napríklad „Řek jsem es dur a myslel jsem b dur.“, ktorú nakoniec pripojili aj k svojim podpisom na jednej z našich gitár, ktoré zostanú s nami už navždy v Siedmej strune!

The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs
The Lairs

Čítať 902 krát

Navštívte nás

Rajská 7
811 08 Bratislava

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0)908 626 617
+421 (0)902 245 430

Otváracie hodiny

Pon – Štv 15.00  – 23.00
Pia - 15.00 - 24.00
Sob - 15.00 - 24.00
Ned - Zatvorené

© 2021 7s, s.r.o.