VEČER FILMOVEJ ALE AJ KLASICKEJ HUDBY

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
VEČER FILMOVEJ ALE AJ KLASICKEJ HUDBY Trio Komorník, Much Quartet

Máme veľkú radosť, že Vaše reakcie na u nás vystupujúce kapely a skvelá atmosféra ich koncertov spôsobuje, že sa k nám radi vracajú!

A tak to bolo aj s famóznym multižánrovým komorným Triom Komorník, ktoré nás po úspešnom júnovom koncerte navštívilo aj v auguste s ďalším večerom filmovej hudby nadčasových diel strieborného plátna – ako napríklad z Forresta Gumpa, Amélie z Montmartru, Pirátov z Karibiku, vrátane novodobých hymien filmových fanúšikov v podobe melódií zo seriálu Game of Thrones! A zaznela aj fenomenálna zvučka seriálu Simpsonovcov! Repertoár skladieb filmovej a seriálovej klasiky striedal počas večera výber rovnako nesmrteľných a nadčasových skladieb z pera skladateľov svetovej hudobnej klasiky!

Tentokrát totiž trio vystúpilo v netradičnom zložení – spolu s Petrom Mojžišíkom (klavír) a Miriam Košeckou (flauta) totiž výnimočne na violončele hral člen svetoznámeho Mucha Quartet, fenomenálny Pavol Mucha. A nielen hral – pri niektorých áriách sa pustil sláčika a pustil sa do spevu. Miestami sa zdalo, že až puknú poháre... Napokon ale vydržali pokope a na gitare v závere večera pribudol k podpisom členov Tria Komorník na jednej z gitár na našej Wall of Fame aj jeho spolu hudobno-filozofickým odkazom: „Hudba bez slov = čas“.

A tento „čas“ v Siedmej strune bol jedinečný aj kvôli tomu, že klavirista Peter Mojžišík oslavoval v tento deň svoje narodeniny. Rodina mu u nás usporiadala prekvapenie v podobe narodeninovej oslavy, na ktorej sa zúčastnilo aj množstvo Petrových kamarátov a blízkych. Po sfúknutí sviečok na torte na začiatku druhého kola sa večer premenil na bezprostredné a spontánne užívanie si krásnych chvíľ interpretov spolu so všetkými návštevníkmi. Dojemné momenty plné čírej radosti umocnil aj okamih, keď si Peter vzal k sebe za klavír svoju staršiu ratolesť, synčeka Jakubka. Sprevádzal ocina pri niekoľkých skladbách, ako aj pri nádhernej piesni Glena Hansarda a Markéty Irglovej Falling Slowly z filmu Once. Ani táto neodznela len v inštrumentálnej podobe – Milan popri krájaní torty prijal Petrovu výzvu a zaspieval ju. A keďže to bola pieseň, na ktorú sme spoločne tancovali náš prvý svadobný tanec, zatancovali sme si na ňu ja, Zuzka, s Milanom spoločne aj tentokrát...

https://www.youtube.com/watch?v=bGCt1ptL9dY

https://www.youtube.com/watch?v=lP2m0NvJI5g

Viac o Trio Komorník:

https://shangalla.wixsite.com/komornik

https://www.facebook.com/komornik.chamberlain/

Viac o Mucha Quartet:

http://www.muchaquartet.sk/

https://www.facebook.com/Mucha-Quartet-223658220985273/

Čítať 567 krát

Navštívte nás

Rajská 7
811 08 Bratislava

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0)908 626 617
+421 (0)902 245 430

Otváracie hodiny

Pon – Štv 15.00  – 23.00
Pia - 15.00 - 24.00
Sob - 15.00 - 24.00
Ned - Zatvorené

© 2021 7s, s.r.o.