Vytlačiť túto stránku

VEČER FILMOVEJ ALE AJ KLASICKEJ HUDBY

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
VEČER FILMOVEJ ALE AJ KLASICKEJ HUDBY Trio Komorník, Much Quartet

Máme veľkú radosť, že Vaše reakcie na u nás vystupujúce kapely a skvelá atmosféra ich koncertov spôsobuje, že sa k nám radi vracajú!

A tak to bolo aj s famóznym multižánrovým komorným Triom Komorník, ktoré nás po úspešnom júnovom koncerte navštívilo aj v auguste s ďalším večerom filmovej hudby nadčasových diel strieborného plátna – ako napríklad z Forresta Gumpa, Amélie z Montmartru, Pirátov z Karibiku, vrátane novodobých hymien filmových fanúšikov v podobe melódií zo seriálu Game of Thrones! A zaznela aj fenomenálna zvučka seriálu Simpsonovcov! Repertoár skladieb filmovej a seriálovej klasiky striedal počas večera výber rovnako nesmrteľných a nadčasových skladieb z pera skladateľov svetovej hudobnej klasiky!

Tentokrát totiž trio vystúpilo v netradičnom zložení – spolu s Petrom Mojžišíkom (klavír) a Miriam Košeckou (flauta) totiž výnimočne na violončele hral člen svetoznámeho Mucha Quartet, fenomenálny Pavol Mucha. A nielen hral – pri niektorých áriách sa pustil sláčika a pustil sa do spevu. Miestami sa zdalo, že až puknú poháre... Napokon ale vydržali pokope a na gitare v závere večera pribudol k podpisom členov Tria Komorník na jednej z gitár na našej Wall of Fame aj jeho spolu hudobno-filozofickým odkazom: „Hudba bez slov = čas“.

A tento „čas“ v Siedmej strune bol jedinečný aj kvôli tomu, že klavirista Peter Mojžišík oslavoval v tento deň svoje narodeniny. Rodina mu u nás usporiadala prekvapenie v podobe narodeninovej oslavy, na ktorej sa zúčastnilo aj množstvo Petrových kamarátov a blízkych. Po sfúknutí sviečok na torte na začiatku druhého kola sa večer premenil na bezprostredné a spontánne užívanie si krásnych chvíľ interpretov spolu so všetkými návštevníkmi. Dojemné momenty plné čírej radosti umocnil aj okamih, keď si Peter vzal k sebe za klavír svoju staršiu ratolesť, synčeka Jakubka. Sprevádzal ocina pri niekoľkých skladbách, ako aj pri nádhernej piesni Glena Hansarda a Markéty Irglovej Falling Slowly z filmu Once. Ani táto neodznela len v inštrumentálnej podobe – Milan popri krájaní torty prijal Petrovu výzvu a zaspieval ju. A keďže to bola pieseň, na ktorú sme spoločne tancovali náš prvý svadobný tanec, zatancovali sme si na ňu ja, Zuzka, s Milanom spoločne aj tentokrát...

https://www.youtube.com/watch?v=bGCt1ptL9dY

https://www.youtube.com/watch?v=lP2m0NvJI5g

Viac o Trio Komorník:

https://shangalla.wixsite.com/komornik

https://www.facebook.com/komornik.chamberlain/

Viac o Mucha Quartet:

http://www.muchaquartet.sk/

https://www.facebook.com/Mucha-Quartet-223658220985273/

Čítať 581 krát

Súvisiace položky (podľa značky)