VYCESTOVALI SME DO RUSKA S MLADIINFO SLOVENSKO

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
VYCESTOVALI SME DO RUSKA S MLADIINFO SLOVENSKO Siedma struna

Po úspešnej prezentácii o možnostiach dobrovoľníctva v Ázii, ktorá sa konala v Siedmej strune vo februári, sa k nám vo štvrtok 14. marca organizácia Mladiinfo Slovensko vrátila, aby nám predstavila najväčšiu krajinu sveta – Rusko.

Ruska Aiguľ z Ufy, ktorá momentálne pôsobí ako dobrovoľníčka z organizácie Mladiinfo Slovensko, pripravila prezentáciu svojej rodnej krajiny, v ktorej predstavila jej rôznorodosť, bohaté zloženie obyvateľstva mnohých národností, ich zvyky, tradície a kultúru. Zamerala sa na priblíženie podoby súčasného života ľudí i na vyvrátenie pretrvávajúcich mýtov – dozvedeli sme sa, že najpopulárnejším nápojom nie je vodka, ale čaj, že medvede po uliciach bežne nebehajú a nie je tam ani stále zima... V súvislosti s bohatou ruskou kultúrou Ajguľ takisto spomenula aj Vladimira Vysockého, ako jednu z najväčších umeleckých osobností 20. storočia, ktorá má dodnes význam nielen pre spoločnosť v Rusku ale i po celom svete.

O svoje skúsenosti s pobytom v Rusku sa podelila aj Slovenka Elena, ktorá bola deväť mesiacov dobrovoľníčkou v Nižnom Novgorode spolu s ďalšou Slovenkou, kde pomáhali starať sa o malých miestnych školákov. Porozprávala o svojich skúsenostiach a možnostiach stať sa dobrovoľníkom v Rusku. 

Pre sprítomnenie ruskej atmosféry, Ajguľ pripravila tradičné ruské občerstvenie – sušky, palacinky s džemom a tvarohom či mäsovokapustové pirohy, typické pre baškírsku oblasť, z ktorej pochádza.

Na záver vyzvala publikum, aby sa prihlásili prítomní Rusi, ktorí žijú na Slovensku a podelili sa s nami o svoj príbeh. Vystúpilo ich veľmi veľa a ich svedectvá boli plné silných emócií.

Mladiinfo Slovensko opäť presvedčili, že ich heslo má skutočne zmysluplný a krásny ľudský význam – "Učiť sa a šíriť!"

Sme veľmi radi, že aj v Siedmej strune sa vďaka Mladiinfo Slovensko môžeme učiť a šíriť to ďalej!

Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc
Ruska noc

Čítať 169 krát

Navštívte nás

Rajská 7
811 08 Bratislava

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0)908 626 617
+421 (0)902 245 430

Otváracie hodiny

Pon – Štv 15.00  – 23.00
Pia - 15.00 - 24.00
Sob - 15.00 - 24.00
Ned - Zatvorené

© 2020 7s, s.r.o.