KRÁLI ČESKEJ AUTORSKEJ PIESNE

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
KRÁLI ČESKEJ AUTORSKEJ PIESNE Siedma struna

Dávid Arnold alias Nietopier v Siedmej strune v sobotu 16. marca odohral koncert tvorby českých kráľov autorskej piesne.

Predovšetkým skladby Jaromíra Nohavicu (nechýbali Kometa, Přítel a Zítra ráno v pět) a Karla Kryla, od ktorého odzneli nadčasové piesne ako Bratříčku, zavírej vrátka, Salome, Nevidmá dívka... Nietopier dožičil publiku aj malú ochutnávku z repertoáru bratov Nedvědovcov, kapely Radůza i Neřez. A celé to bol naozaj poriadny „nářez“! Publikum spievalo piesne spolu s interpretom, ktorý im počas koncertu hral aj piesne na želanie. Opäť sa potvrdilo, že pieseň je najsilnejším nástrojom spájajúcim ľudí v danom čase a priestore a takisto naprieč storočiami –

"až příště přiletí ach pýcho marnivá
my už tu nebudem ale jiný jí zazpívá

O vodě o trávě o lese
o smrti se kterou smířit nejde se
o lásce o zradě o světě
bude to písnička o nás a kometě" (Kometa, J. Nohavica)

Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier
Nietopier

Nietopier – teda náš slovenský „Batman“, ktorého nástrojom na šírenie dobra je gitara, sa na nej začal učiť ako štrnásťročný. Hral predovšetkým piesne Karla Kryla, Jaromíra Nohavicu a Brontosaurov. O niekoľko rokov neskôr vstúpil do kapely Corida v zložení dve gitary, jedna basa a tri spevy, s ktorou vystupoval najmä v bratislavských pohostinstvách a reštauráciách. V tejto kapele účinkoval okolo dvoch rokov. Následne sa vydal na sólovú dráhu a začal sa venovať písaniu folkových pesničiek. V roku 2016 vyhral 1. miesto v autorskej súťaži Turzovský vrabčiak. Súťaž bola slovenským oblastným kolom autorskej súťaže Porta v Ústí nad Labem, kde sa prebojoval do finále a v ktorej sa umiestnil na druhom mieste.

Čítať 534 krát

Navštívte nás

Rajská 7
811 08 Bratislava

Kontakt

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421 (0)908 626 617
+421 (0)902 245 430

Otváracie hodiny

Pon – Štv 15.00  – 23.00
Pia - 15.00 - 24.00
Sob - 15.00 - 24.00
Ned - Zatvorené

© 2020 7s, s.r.o.